fbpx

Okuldan Anaokulu/Kreş Mobil Uygulaması

Okuldan Anaokulu Mobil Uygulaması

Okuldan’ın barındırma ve teknik altyapısı ile en yüksek seviyede sistem güvenliğini sağlıyoruz.

 

Dünya standartlarında ağ, veri ve fiziksel güvenlik koşullarının sağlandığı bir ortamda hizmet sunarken, değişen şartlara göre güvenlik konusundaki politika ve uygulamalarımızı değerlendirerek gerekli güncellemeleri düzenli olarak yapıyoruz.

 

SSL

 

Okuldan’ın sunucularında kullanılan SSL, kullanıcılarımız ve sistem arasındaki verilerin şifrelenerek güvenli şekilde transferini temin ediyor. Kullanılan şifreleme, bankalarda kullanılan şifreleme standartları ile aynıdır.

 

Kullanıcı Erişimi

 

Sizin tarafınızdan kullanıcı olarak davet edilmediği sürece, kimsenin firma hesabınıza erişimi sağlanmaz. Sadece, teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, hesabınız içinden vereceğiniz izin üzerine yetkilendirilmiş Okuldan personeli destek amacıyla verinize ulaşır.

 

Kullanıcı Şifreleri

 

Kullanıcıların güçlü şifre yaratması beklenmektedir ve yarattıkları şifrelerin gizliliğinden kullanıcıların kendileri sorumludur. Çoklu sayıda yanlış giriş yapılması durumunda kullanıcı hesabı bloke edilir. Uzun süre açık kalan oturumlar otomatik olarak kapatılır.

 

Fiziksel Güvenlik, Ağ Güvenliği ve Güvenlik Duvarı

 

Veri depolama ve yedekleme ile sunucuların güvenlik ve konfigürasyon hizmetleri için SkyAtlas’la çalışıyoruz. SkyAtlas sanallaştırma (virtualization) tekniği ile fiziksel sunucular üzerinde sanal sunucular yaratarak veri depolama hizmeti veriyor; bunun için NASA, HP, Rackspace ve eBay gibi dünyanın en büyük IT altyapılarını yöneten OpenStack teknolojisini kullanıyor. Ayrıca, kullandığımız işletim sistemleri geliştirildikçe olası güvenlik açıklarının bulunup anında müdahale edilebilmesi için yine SkyAtlas ile çalışıyoruz. Dışarıdan gelebilecek sanal saldırılara karşı ağ güvenliği ise Cloudflare yoluyla sağlanıyor. Böylelikle sistemimizi ve kullanıcılarımızı koruyabildiğimiz bir güvenlik duvarı yaratmış oluyoruz.

 

Veri Paylaşımı

 

Veri gizliliğini kullanıcı sözleşmemiz çerçevesinde korumayı taahhüt ediyoruz. Kullanıcılarımıza, iş ortaklarımızla birlikte katma değerli hizmetler sunuyoruz. Örneğin, FIT Solutions ile elektronik fatura hizmeti, iyzico ile kredi kartı ile online tahsilat hizmeti sunuyoruz. Bu hizmetleri aktive eden kullanıcılarımızın, bu hizmetleri kullanımı esnasında bu firmalarla doğal olarak bir veri paylaşımı sözkonusudur. Onun dışında, verilerinizi hiçbir kurum, kuruluş veya şahıs ile paylaşmıyoruz.

 

Veri Yedeklemesi

 

Olası teknik problemlere karşı verileriniz günlük olarak yedeklenir ve her bir yedek 2 hafta süreyle saklanır.

 

Verileriniz Okuldan’da daha güvende

 

Okuldan ile verileriniz bilgisayarınızda depolanmaz. Böylece bilgisayarınızın bozulması, çalınması ya da kaybolması durumunda dahi verileriniz tamamen güvende kalır.

 

Verilerinizi şirket içinde ya da dışında herhangi bir kişi ile paylaşmanız gereken durumlarda, e-posta ya da USB ile göndermek yerine, verilerinizi paylaşmak istediğiniz kişileri kullanıcı olarak atayarak verilerinize çok daha güvenli erişim sağlayabilirsiniz.

 

Verilerinizin güvenliği için:

 

 

  • Kimsenin tahmin edemeyeceği şifre belirleyin
  • Şifrenizi kimse ile paylaşmayın
  • Şifrenizi herhangi bir kağıda yazarak ortada bırakmayın.
  • Tarayıcınızı güncelleyin
  • Sadece yonetim.okuldan.com.tr adresinden giriş yaptığınıza emin olun.
//
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı yanıtlamak için burada. Bize herşeyi sor!
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?