Anaokulu Yöneticilerine Öneri: Okul için Medya Paylaşımı

Gelişen teknolojiyle beraber medya paylaşımı hemen herkes tarafından yapılabilir ve erişilebilir hale gelmiştir. Medya oldukça güçlü bir araçtır ve etkin kullanıldığı takdirde çok sayıda olumlu katkıyı beraberinde getirir. Ancak medya ögelerinin yayınlanmasına olanak tanıyan sosyal medya platformlarının ve internet kullanımının artması, kontrolsüz medya paylaşımlarında artışa sebep olmuştur. Bilhassa çocukların olumsuz şekilde etkilendiği bu durumu engelleme noktasında, okul için medya paylaşımı yaparken öğretmenlere ve velilere çok iş düşmektedir.

Fotoğraflar ve videolar gibi medya ögeleri, çocukları büyürken hiçbir anı kaçırmak istemeyen ebeveynlerin gözünde büyük öneme sahiptir. Kıymetli anları dondurarak ömür boyu saklama imkânı veren anaokulu medya paylaşımları, güvenilir bir ortamda yayınlandığı müddetçe herhangi bir soruna yol açmaz.

Okul için Medya Paylaşımlarında Anaokulu Yazılımları

Yoğun iş temposu ve gün geçtikçe zorlaşan hayat şartları, velilerin çocuklarının okul yaşantısına arzu ettikleri kadar katılamamalarına neden olabilmektedir. Özellikle çocukların anne babalarından ilk defa ayrı kaldığı anaokulu döneminde, Okuldan Anaokulu Yazılımı ile velilerin içine bir nebze su serpen medya paylaşımları yapmak velilerle okul yönetimi arasında sıkı bir bağ oluşturmayı kolay hale getirir.

Okul için medya paylaşımı yaparken yalnızca belli başlı kişiler tarafından erişilebilen korunaklı bir platform kullanarak çocuklar dijital dünyaya karşı korumayı sağlar. Böylece önemli etkinliklerin gerçekleştiği günlerde ve çocuklar için düzenlenen eğlence dolu yarışmalarda ebeveynlerin tümü kendilerini dahil olmuş hissedebilir.

Medya Paylaşımlarının Aile Bağları Açısından Önemi

Tüm çocuklar tarafından coşkuyla kutlanan bazı özel günler vardır. Bunlar genel olarak;

  • Anneler Günü,
  • Öğretmenler Günü,
  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi özel günlerdir.

Çocukların böylesine ilgi gösterdiği bu özel günler hakkında ailelerin bilgi sahibi olması, aile bağlarının kuvvetlenmesi açısından büyük önem taşır. Anaokulu çağındaki sevimli minikler, öğretmenlerinin ailelerine her an ulaşabilecekleri ve sürekli iletişim halinde olduklarını bilerek kendilerini rahat hisseder.

Okul için medya paylaşımı noktasında yenilikçi bir uygulama geliştiren Okuldan ile öğretmenler ve veliler arasında sağlıklı bir iletişim kurulur. Bu sayede yöneticiler hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmadan okul ile alakalı her konuda refahı sağlayabilir.