Anaokulunuzu Öne Çıkaracak Pazarlama Yöntemleri

Anaokulu açma hayalinizi gerçeğe dönüştürdünüz, peki istediğiniz öğrenci sayısına nasıl ulaşacağınız üzerine düşündünüz mü? Bir eğitimci olarak pazarlama stratejilerine yeterince hakim olmamanız son derece doğaldır. Ancak anne babalara ulaşmak istiyorsanız yine de onlara ihtiyacınız var!

Çocuklara gerçekten sevgi dolu ve aile sıcaklığında bir ortam sunduğunuzu göstererek işe başlamak iyi bir fikir olabilir. Fakat bunun için ebeveynlerin size ulaşabileceği platformlara açılmanız gerektiğini unutmamalısınız. Merak etmeyin, yeni nesil teknolojiler bu noktada da hemen yardımınıza koşuyor. Gelin, neler yapabileceğinize birlikte bakalım.

Sosyal Medyayı Kullanabilirsiniz!

Bugün hepimiz sosyal medyadayız ve anne babalar da bunun dışında değil. Anaokulunuzun ayrıcalıklarını gösteren iyi bir Instagram hesabı, velilerin dikkatinizi çekmenizi sağlayabilir. Sınıf ortamından ve etkinliklerinizden videolar paylaşarak hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Ayrıca çocukların eğitimi için nasıl bir yaklaşım benimsediğinizi velilere anlatabilirsiniz.

İnternet Siteniz Kesinlikle Olmalı!

Sosyal medya, ebeveynlere hayattan karelerle kendinizi anlatmanıza yardımcı olacaktır. Ama sektör fark etmeksizin kurumsal bir imaj için her zaman internet sitesine ihtiyacınız vardır. Üstelik internet siteniz, anaokulunuzun felsefesini ve imkanlarını anlatmak için size daha fazla imkan sunar. Örneğn;

  • Eğitmen kadronuzu,
  • Müfredatınızı,
  • Yaklaşımınızı,
  • Etkinlik takviminizi web siteniz üzerinden paylaşabilirsiniz.

Buna ek olarak internet siteniz anne babaların sizi bulması için de önemlidir. Çocuğunu anaokuluna göndermeyi düşünen velilerin Google aramalarından yardım almadığını mı sanıyorsunuz? Emin olun, büyük çoğunluğu Google’da uzun uzun araştırma yapıyor. Bu noktada SEO çalışmalarıyla Google’da görünür olabilir, ebeveynlere sesinizi duyurabilirsiniz.

Sosyal Medya ve Google Reklamlarından Yararlanabilirsiniz!

Buraya kadar hep organik stratejilerden bahsettik. Ancak anaokulunuzu öne çıkarmak için pazarlama yöntemleriniz arasına ücretli reklamları da eklemelisiniz. Google ve sosyal medyada vereceğiniz reklamlar, markanızın bilinirlik kazanmasına yardımcı olur. Siz de yeni küçük öğrencilerinize hoş geldin diyebilirsiniz.

Okuldan olarak anaokulları için hazırladığımız yazılımın yanı sıra dijital pazarlama süreçlerinde de yanınızdayız. Anaokulunuzun mutlu ortamını daha fazla çocukla paylaşmak için pazarlama süreçlerinde bizden destek alabilirsiniz. Uzman ekibimizin yanı sıra Okuldan Monere paneli üzerinden anlık analizleri sizinle paylaşıyor, sürece sizi de dahil ediyoruz.