Karantina günlerinde okuldan anaokulu mobil uygulamasını kullanarak eğitime kaldığınız yerden devam edebilirsiniz!

T
Tüm dünya olarak çok zor günler geçirdiğimiz bu günlerde motivasyonumuzu ve bağışıklığımızı üst düzeyde tutmamız oldukça önemli. Bunun yanında eğitim ve öğretimin sekteye uğramaması için devletler her türlü önlemi almaya çalışıyorlar. Uzaktan öğretim, internet üzerinden sanal sınıfların oluşturulması gibi çözümler ilk ve orta öğretim için uygulamaya başlandı. Ancak ilköğretim öncesindeki ana sınıfı ve kreş çağındaki çocuklarımızın okul, öğretmen ve arkadaşlarından uzak kalması, onların rutin düzeninden birden bire boşluğa düşmesi durumunda neler yapmalıyız?

Okuldan mobil uygulaması olarak, tüm okullarımıza dijital platform desteğini sağlayabilmek adına gerekli önlemleri almak ve doğru yönlendirmelerde bulunmak için elimizden geleni yaparak yanınızda olacağız.

Bu süreçte çocuklarımızın rutin günlük etkinlikleri ve branş derslerini sınıf sınıf okuldan uygulaması üzerinde nasıl yapabileceğinizi aşağıda bulabilirsiniz;

  • Daha önce rutin süreçte yaptığınız gibi uzaktan eğitim program takviminizi Ders Programı sayfasından yükleyebilirsiniz.
  • Ders programında açıkladığınız uzaktan eğitim programına uygun olarak, öğretmenlerimiz kendi sınıfları için oluşturacakları, eğitim resim ve videoları öğrencileri ile paylaşabilirler.
  • Duvar paylaşımları; resim ve videolar çeşitli oyunlar, aile ile yapılacak etkinlikler, eğlenceli ödevler vb içeriklerden oluşabilir.
  • Öğrencilerin eğlenceli videolarını ilgili sınıf duvarı içerisinde paylaşarak çocuklarımızın arkadaş özlemini giderebilir ve eğlenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Tüm velilere ya da belirli sınıflara anketler düzenleyerek, çocukların bu süreçte evde nasıl geçirebileceği konusunda yönlendirmeler sağlayabilirsiniz.

Bu zor süreci keyifle ve iletişimi kesmeden geçirebilmek için okuldan mobil uygulamasını kullanmanız için her zaman elimizden gelen desteği sağlamaya çalışacağız.