Mobil Anaokulu Uygulaması Nedir? Yöneticiler Neden Tercih Etmeli?

Mobil anaokulu uygulaması ile yöneticilerin ve öğretmenlerin iş yükünün yarı yarıya azaldığını biliyor muydunuz? Eğer yeniliklere açık bir yöneticiyseniz aradığınız sistemi bulmuş olabilirsiniz! Son zamanlarda ismini sıkça duymuş olabileceğiniz mobil anaokulu uygulaması, okulun sistematiğinin oturmasında önemli yere sahip bir yenilik. Peki, bir anaokulu yöneticisi olarak gerçekten mobil uygulamaya ihtiyacınız var mı?

Okul yönetmenin epey külfetli olduğu bilindiği gibi anaokulu yönetimi çok daha fazla sorumluluk gerektiriyor. İşletmede yöneticilerin, öğretmenlerin ve velilerin sürekli iletişim halinde olması gerekiyor. Aynı şekilde çocukların konforu için birçok detaya özen gösterilmesi bekleniyor.

İşte bu noktada çözüm üretecek bir ağa ihtiyaç duyuluyordu. Dijitalleşmenin etkisi ile her alanda çözümler üretilirken anaokullarına da kolaylık sağlayacak bir uygulama geliştirildi. Uygulama vesilesiyle okul yönetimine dair her şeyi cep telefonunuzda toplayabilirsiniz. Evraklar, e-postalar ve iletişim sorunlarına boğulmadan pratik bir şekilde istediğiniz her işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İşte uygulamanın işleyişi ve tercih edilme nedenleri hakkında bilmeniz gereken her şey sizlerle!

Mobil Anaokulu Aplikasyonu Nedir?

Mobil aplikasyonlar, Android ve iOS sürümlü cep telefonlarına indirilerek hızlı ve pratik bir şekilde kullanılan yazılımlardır. Anaokulu mobil uygulama sistemi, her iki sürümde de uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Uygulama içerisinde okul işleyişine dair hemen her detayın yer aldığını görebilirsiniz. Mobil anaokulu uygulamasının başlıca özelliklerinden şu şekildedir:

  • Aplikasyon üyeliği yönetici, veli ve öğretmenler için 3 farklı şekilde düzenlenmiştir.
  • Yönetici panelinde muhasebe, anket, yönetim prosedürleri gibi özellikler bulunur.
  • Öğretmen panelinde ders işleyişleri, saatler, öğrenci verileri toplanabilir.
  • Veliler, okulda düzenlenen her etkinlikten haberdar olabilir, çocuğunu yakından takip edebilir.

Veriler uygulama içerisinde kaydedildiği için geçmişe dönük dosyalara ulaşılabilmektedir. Veli, öğretmen ve yönetici, uygulama içerisinden anlık iletişime geçebilir. Bu sayede SMS ve mail yoluyla iletişime geçmenin zorlukları tamamen ortadan kaldırılmıştır.

Aplikasyonunun bir diğer özelliği ise içerisinde okul etkinliklerine dair düzenlemelerin rahatlıkla yapılabiliyor olmasıdır. Her veli, çocuğunun okulda katıldığı oyunları ve edindiği bilgileri yakından görmek ister. Video ve fotoğraf düzenleme uygulamaları yetersiz kaldığından okullar bu konuda zorluk yaşıyordu. Anaokulu uygulaması ise bu duruma çözüm sunarak içeriğinde verimli opsiyonlar sunmayı başardı.

Mobil Anaokulu Uygulaması Ne İşe Yarar?

Anaokulları, henüz gelişme çağında olan çocukların hayata dair bilgi edindiği en önemli kurumlardır. Haliyle hem okul yönetimleri hem de veliler son derece hassas bir eğitim dönemi geçirmelidir. Mobil okul öncesi uygulamasının temel amacı, çocukların hayatına pozitif katkı sağlamak ve donanımlı bir eğitim dönemi geçirmelerine yardımcı olmaktır.

Çocuğun anaokulunda alacağı eğitimler, sadece öğretmenlerin sorumluluğunda değildir. İyi bir yönetim, işini prensipli şekilde yapan öğretmenler ve çocuğunu takip eden veliler sürecin daha doğru ilerlemesini sağlar.

Mobil uygulama sayesinde yönetici, izlemesi gereken adımların her birini sistemli şekilde takip eder. Öğretmenler, öğrencilerinin verilerini birer birer kaydeder ve hepsi için özel bir yaklaşım geliştirir. Veliler ise çocuğunun ilaçlarını alıp almadığından tükettiği besinlere kadar her bilgiye telefonundan ulaşabilir.

Verilerin anlık aktarılması, üç panelde de işleri kolaylaştırmaktadır. Veliler, bazı durumlarda yönetici ve öğretmenlere ulaşmakta zorluk yaşayabilir. Ancak uygulama üzerinden ders saatleri de dahil olmak üzere iletişim kurulması mümkündür.

Mobil Anaokulu Uygulamasının Okul Yönetimine Katkıları

Okul yönetiminde dikkat edilmesi gereken etkenlere bakıldığında zorlu ve karmaşık bir süreç olduğu görülmektedir. Bir yönetici olarak, iş yükünüzün ağırlığından dolayı bazı adımları gözünüzden kaçırmış olabilirsiniz. Ancak yönetimdeki en ufak aksamanın dahi ciddi sonuçlar doğuracağını en iyi siz biliyorsunuz.

Anaokulu uygulamaları sayesinde yönetim boyunca yapmanız gereken her işi planlayabilirsiniz. Velilere ve öğretmenlere özel anketler düzenleyerek fikir alışverişinde bulunmanız mümkündür. Bu sayede daha verimli, çocuklara doğrudan hitap eden yeni etkinlikler hakkında fikir sahibi olmanız kolaylaşacaktır.

Mobil Anaokulu Uygulamasını Nasıl Deneyebilirim?

Mobil anaokulu uygulamasını kullanmak için “Okuldan” adresi üzerinden satın alma seçeneklerine bakabilirsiniz. Nitekim “Denemeden almam!” deyip temkinli yaklaşmanız muhtemel. Bunun için özelliklerini yakından tanımak isteyenlere “Demo Sürüm” imkanı da sağlıyoruz. Dilerseniz hiçbir ücret ödemeden kullanmaya başlayabilir, tamamen öğrendikten sonra satın alma prosedürünü gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yöneticinin ihtiyaç duyduğu her şey “Okuldan” mobil anaokulu uygulaması içinde! Bugün siz de demo talebinde bulunarak okul yönetiminize yenilikçi bir bakış açısı katın!